Obec Budislav

Informace k testování na COVID-19

Antigenní testování v Proseči

Vážení občané,

spolu s Městem Proseč a skupinou Ergotep jsme pro Vás připravili možnost bezplatného antigenního testování přímo v Proseči.

Antigenních testů jsou rychlé, bezbolestné a mohou nám velmi pomoci se zvládáním současné epidemiologické situace a předejít tak vážným dopadům, které s sebou koronavirus bohužel přináší.

Testování bude prozatím probíhat v ordinaci praktického lékaře na náměstí pravidelně každý pracovní den. Aktuální provozní dobu můžete naleznout na našich stránkách - www.facebook.com/testovaniantigenu a vždy také vývěsce ordinace v tištěné podobě.

Vzhledem k blížícímu se povinnému testování všech zaměstnanců budeme postupně navyšovat odběrové kapacity, aby odběry mohli využívat nejen pracující lidé, ale všichni zájemci. Po provedeném testu obdržíte vždy potvrzení, které může sloužit nejen pro potřeby zaměstnavatele.

Každý test automaticky zadáváme do centrálního registračního systému, takže lze testování využít i pro naplnění zákonných povinností ze strany všech zaměstnavatelů. Pro bližší informace nás můžete kdykoliv kontaktovat na emailu testovaniantigenu@gmail.com, kde Vám vždy rádi poradíme.

Po dobu celoplošného antigenního testování obyvatel jsou tyto testy zdarma, hrazené zdravotním pojištěním. Absolvovat je můžete vždy jednou za 4 dny. Můžete tak využít tuto možnost i v rámci prevence například před setkáním s rodinou nebo v případě zdravotních obtíží.

Testování je rychlé, výsledek se dozvíte do 15 minut. Pokud chcete možnost testování využít, využijte přednostně rezervaci přes odkaz www.testovani.prosec.cz. Testování je možné na místě i bez předchozího přihlášení, přednost budou mít zájemci s předem rezervovaným termínem.

Antigenní testy provádíme šetrnými metodami, můžete si vybrat, zda bude odběr proveden z nosu, úst nebo jen ze slin. V případě nosního přístupu lze využít i moderní testy, kdy se vzorek odebírá jen z přední části, a proto je odběr zcela bezbolestivý.

Budeme rádi, pokud tuto snadnou možnost testování využijete, abychom společně dokázali odhalovat ohniska možné nákazy a společně tak docílili snížení počtu nakažených osob.
Za celý projekt s pozdravem MUDr. Jan Pavel Novák.

Rezervační systém pro rychlé testování je na adrese http://testovani.prosec.cz (možný QR kód v příloze)

QR kód

Antigennitestovani QR kod.png