rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

19. 7. 2018

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, v Čechách místy až polojasno a srážky jen ojediněle. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách 24 až 28°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Každým rokem pořádá Mikroregion Litomyšlsko-Desinka

Dětský den

Letošní již dvanáctý ročník se konal 25.5. v naší obci, zúčastnilo se ho 130 dětíí z obcí mikroregionu.Každá obec má právo postavit dvě pětičlenná družstva maldších a starších žáků, kteří následně soupeří  v dovednostních soutěžích a zároveň plní vědomostní úkoly z oblasti přírody, ekologie, třídění odpadů a ve znalostech z historie i současnosti zúčastněných obcí.

Počasí nám letos skutečně přálo a přispělo tak ke spokojenosti všech přítomných.   Všichni účastníci obdrželi upomínkové předměty a nejlepší krásné poháry.

V kategorii maldších žáků nám udělaly naše děti obroskou radost, když zvítězily před dětmi z Makova d Dolního Újezda

V kategorii starších žáků naše družstvo předběhly děti z Osíka , na třetím místě skončily děti Lubné.